Content feed Comments Feed

CALIFORNICATION
se Shpejti
David Duchovny rikthehet me triumf ne televizion me nje serial komedi te ri nga CBS rreth nje novelisti Hank Moody (Duchovny), I cili lufton per te rritur vajzen e tij 13 vjecare, teksa po perpiqet te “rimekembe” marredhenien e tij me ish-te dashuren Karen (Natascha McElhone), dhe mbi te gjitha duke u perpjekur te rigreje karrieren e tij per te shkruar. Fiksimet e tij per te cilat eshte fanatik dhe sjellja e tij veteshkaterruese – pija, droga dhe seksi. Te gjitha se bashku… ne te njejten kohe pasurojne dhe shkaterrojne karrieren e tij. Por ai nuk heq dore nga asgje dhe nuk e vret shume mendjen, sepse kjo eshte JETA…

Nisur nga suksesi i jashtezakonshem, seriali u përtëri për një sezon të dytë më 7 shtator 2007. Episodi i fundit i sezonit të parë, i titulluar “The Last Waltz”, u transmetua fillimisht në Showtime më 29 tetor 2007. Sezoni i dytë filloi xhirimet në prill 2008. Premiera e sezonit të dytë është përcaktuar më 28 shtator 2008.

Serite:
Sezoni I – 12 episode (2007-8)
Sezoni II – 12 episose (2008-9)

Interpretojne:
David Duchovny (Hank Moody)
Natascha McElhone (Karen van der Beek)
Pamela Adlon (Marcy Runkle)
Madeleine Martin (Becca Moody)
Madeline Zima (Mia Lewis)
Evan Handler (Charlie Runkle)

Shtetet & TV ku shfaqet (kronologjikisht):
USA – Showtime
Kanada – TMN
Australi – Ten
Austri - ORF 1
Zelande e Re- TV3
UK – Five
Norvegji - TV2
Estoni - TV3
Danimarke - TV 2
Irlande - TV3
Izrael - xtra HOT
Itali – Italia1
Suedi - TV4
Finlande – Nelonen
Lituani - TV3
Letoni - TV6
Hollande – Central
Turqi - Max
Brazil - Warner Channel
Poloni & Bullgari & Sllovaki & Rumani & Republika Ceke & Hungary & Serbi – HBO
Poloni –UniChannel
Bullgari – AXN
Portugali - RTP 2
Belgjike - 2BE
Svicer– SF/TSR 1
France - M6
Afrike e jugut - MNet
Kili – TVN Kroaci – HRT
Gjermani – AXN
Spanje – Cuatro
Kore e Jugut – OCN
Rusi – DTV
Albania - KLAN

blog comments powered by Disqus