Content feed Comments Feed

nga Ardit Gjebrea
“E diela Shqiptare” projekti me ambicioz televiziv i cili kap kohen televizive me te shtrire ne te gjithe historine e televizionit shqiptar. Para shume vitesh e me pas, eshte tentuar ne disa televizione te prodhohet nje program i ngjashem me ato te televizioneve te vendeve fqinje, por nuk eshte mberritur dot ne nje strukture te tille sic eshte projekti i TV Klan – nje strukture gjigande e cila ka pothuajse stafin pergatitor te nje minitelevizioni me vete.

“E diela Shqiptare” eshte nje program i cili perfshin nje fashe orari maratone, prej 6 oresh transmetim LIVE, me nje nderprerje per Edicionin e lajmeve te ores 15:30-16:00.

Struktura:

Pro & Kunder - opinione pro dhe kunder nje teme te caktuar shoqerore nga te ftuar VIP, por edhe mendime nga publiku ne studio dhe ata qe na ndjekin nga shtepia me ane te linjes telefonike.

Familjet shqiptare - tradita, historia dhe personazhet e familjeve me te njohura shqiptare.

Humor - situata dhe te qeshura pafund me trupen e humorit te Klan te kryesuar nga Gentian Zenelaj dhe Julian Deda.

Talk Show – me probleme sociale, ekonomike e kulturore;

Sport - dihet qe e diela eshte sportive dhe ne program gjeni rezultatet e ndeshjeve “live” dhe lidhje direkt me studion e SuperSport.

Muzike - kengetaret me te mire shqiptare interpretojne hitet e tyre LIVE me orkestren e mjeshtrit Shpetim Saraci.

Balet - numra koreografike baleti nga trupa e baletit me koreograf Albi Nako.
Kronikat me indikative te ngjarjeve te jave; Trajtim ndryshe i medias (probleme te

Lojera telefonike me quiz-e dhe te papritura te kendshme.

Ardit Gjebrea sfidon kohen dhe merr persiper qe ne valet e TV Klan te filloje nje maratone te re, “E diela Shqiptare” e cila do te thyeje rekorde te reja ne audience si edhe ne kohezgjatje, 6 ore transmetim I drejtperdrejte do te plotesoje ate kohe qe deri tani ne shtepite shqiptare kish mbetur bosh.

Nje SFIDE e re, nje REALIZIM I ri, nje BASHKEPUNIM I shkelqyer...

VETEM ne KLAN

ON AIR: Cdo te diele 13:30 - 19:30

Nga 21 Shtator 2008

blog comments powered by Disqus